Успостављена сарадња између Министарства информисања и телекомуникација и Библиотекарског друштва Србије

Успостављана сарадња између Министарства информисања и телекомуникација и Библиотекарског друштва Србије

Потписан је споразум о међусобној сарадњи у области безбедности и заштите деце при коришћењу информационо-комуникационих технологија између Министарства информисања и телекомуникација и Библиотекарског друштва Србије са којим отпочиње и сарадња на развоју и примени едукативних програма за библиотекаре у Србији у области безбедности на интернету.

Споразум су потписали државни секретар г. Милош Гарић и председница Библиотекарског друштва Србије гђа Јелена Глишовић.

Након потписивања стручњаци Националног контакт центра за безбедност деце на интернету Pametno & Bezbedno су реализовали интерактивно предавање у огранку лазаревачке библиотеке ,,Димитрије Туцовић" у Степојевцу коме су присуствовали и библиотекари из Лазаревца, Степојевца, Ваљева, Осечине и Уба поред родитеља и становника Степојевца и околоне.

Том приликом, државни секретар г. Гарић уручио је библиотеци дар у виду 50 вредних књига.

Убску библиотеку су представљале директорка Јелка Панић и библиотекарка Дејана Мићић.