Пролећни БДС форум 2024

У четвртак, 18. априла 2024. године, одржан је Пролећни БДС форум 2024, а у сарадњи Bibliotekarsko drustvo Srbije / Serbian Library Association и Pedagoški fakultet u Somboru . Тема скупа је била формално образовање библиотекара, изазови, могућности и тешкоће са којима се сусрећу у пракси, као и развој каријере. Учеснике су поздравили Јелена Глишовић, председница БДС, проф. др Саша Марковић, декан Педагошког факултета у Сомбору, и Урош Бузаџић, помоћник градоначелника за област културе и туризма Града Сомбора. Излагачи на форуму су били проф.др Сањица Фалетар (Филозофски факултет у Осијеку), проф.др Полона Викар (Филозофски факултет у Љубљани), проф.др Бојана Ласица и проф.др Радославка Сударушић (Филозофски факултет Универзитета у Источном Сарајеву), проф.др Гордана Рудић и проф.др Жељко Вучковић (Педагошки факултету Сомбору), проф.др Гордана Стокић Симончић (Филолошки факултетУниверзитета у Београду) и Франсоаз Молнар (Градска библиотека "Карло Бијелицки" у Сомбору). Одржана је и промоција тематске монографије "Библиотека кроз време: национални хоризонти". О књизи су говорили др Драгана Сабовљев, др Бранка Драгосавац и приређивач, проф.др Гордана Стокић Симончић.
Нашу Библиотеку је представиљала директорка Јелка Панић.