Излет у Бранковину за крај летњих радионица

Данашњим излетом у Бранковину завршен је овогодишњи циклус летњих креативних радионица у организацији наше Библиотеке. Након обиласка гроба чувене песникиње Десанке Максимовић где смо попричали о њеном животу и стваралаштву, обишли смо цео Спомен-комплекс Бранковина, Стару школу, школу и кућу где је живеле Десанка, чули смо снимке на којима она рецитује своје стихове, видели њене личне предмете, и обишли кућу Ненадовића. Кустос Зоран Божић нас је провео кроз значајно поглавље наше историје и кроз Десанкин живот. Након едукативног дела прешли смо на креативни део и правили пано за крај радионица који ће у наредним данима бити изложен у излогу Библиотеке. Онда је следио спортски део уз играње фудбала, одбојке, бадминтона и прескакање вијача. Пред повратак на Уб одмарали смо се уз народну књижевност и одгонетање загонетака.

Хвала руководству општине Уб што су нам омогућили бесплатан превоз у Бранковину и што подржавају наш рад, хвала Народном музеју Ваљево што су нам омогућили да у дивном простору у Бранковини одржимо радионицу и дружење.