Летња радионица и излет у Бранковину

Данашњим излетом у Бранковини су завршене наше летње радионице за школарце. Општина Уб нам је обезбедила аутобус за удобно путовање а Народни музеј Ваљево стручно вођење кроз Културно-историјски комплекс у Бранковини. Групи полазника наших радионица су се придружили другари из ОШ "Свети Сава" ИО Чучуге са учитељицом Aном Гајић . Обишли смо цркву Светих Арханђела из 1830. године, Стару школу, Нову "Десанкину" школу, нову поставку Куће Ненадовића и поклонили се Десанки Максимовић крај њене хумке. После посете Музеју наши полазници су цртали Десанкине портрете или њене личне предмете, а како би се присетили њеног стваралаштва деца су читала стихове чувене песникиње. На тај начин смо, малим јавним часом, обележили два велика јубилеја - 125 година од рођења и 30 година од смрти Десанке Максимовић. Хвала нашој Opština Ub која нам омогућава радионице и излете, као и другим установама културе са којима сарађујемо. Деца су много новог научила, квалитетно и дружећи се провела време у Библиотеци током распуста кроз наше креативно-едукативно-забавне радионице.